מאמרים

באיזור זה תמצאו מאמרים שונים בנושאי אימון


קישורים נבחרים

סוגי אימון

טפסים שימושיים

ציטוטים מעשירים


חיפוש באתר
בקטגוריה זו בלבד

שם מלא:

דואר אלקטרוני:

עושים ’סדר’ בחיים

מאת : גל שריג

פסח מתקרב, האביב בפתח, ואין זמן מתאים מזה "לעשות סדר בחיים". לשאול את עצמך שאלות מהותיות... לחשוב מחדש על נושאים שביום-יום נראים ברורים ומובנים מאלייהם... ולאתגר את עצמך בתובנות שיביאו לשיפור בתחומים שונים בחייך...

אז הנה כמה רעיונות ועצות איך "לעשות סדר בחיים".

 1. "קושיות" - הכן רשימת שאלות שאתה רוצה לשאול את עצמך על עצמך ועל תחומים בחייך אותם היית רוצה לחזק. התמקד בשיפור העתיד ובשינוי, תוך הסתכלות על חייך בהווה ועודד את עצמך להתקדמות תוך כדי הפקת לקחים במידת הצורך. אל תהסס לשאול שאלות נוקבות, מאתגרות והעיקר - מקדמות. זכור שאתה שואל את השאלות ואתה עונה את התשובות.

  הקפד שהשאלות לא יהיו שאלות שהתשובה אליהן היא "כן או לא", אלא שאלות פתוחות המעוררות מחשבה. אם אתה עונה על השאלות מהר מידי, כנראה שהן אינן מאתגרות מספיק.

  השתדל להמנע משאלות של "למה" העלולות להתפס כמאשימות (כגון "למה לא עשיתי את זה?"  , "למה נהגתי כך?") ולגרור תשובות מתגוננות והחלף אותן בשאלות של "מה" הפותחות דלתות, מעודדות מציאת אלטרנטיבות ומאפשרות שינוי (כגון "מה יגרום לי לעשות את זה?" , "מה הדבר הנכון לעשות במצב כזה?")

  ארבע קושיות שאפשר להתחיל איתן:

  * אם לא היו לי מגבלות כספיות ואחרות, מה הייתי רוצה לעשות או לשנות בחיי?
  * איך אני יכול לעשות זאת (אפילו אם באופן חלקי) למרות המגבלות הקיימות?
  * מי האנשים החשובים לי ואיך אני יכול להראות להם שהם חשובים לי?
  * מה היה עושה את חיי יפים ומאושרים יותר?

 2. "סדר פסח" - הכן רשימה של הדברים שאתה עושה היום הגוזלים לך זמן, אינם הכרחיים ואינם מקדמים אותך. שקול מה מתוך רשימה זו אתה רוצה ויכול להפסיק וקבל החלטה בהתאם.

 3. "יציאת מצריים" - הכן לך "תוכנית פעולה" שתאפשר לך להוציא לפועל את שאיפותך. הצב לעצמך מטרות, ופרוט אותן לפעולות שיקדמו אותך לעבור מימושן.

 4. "עשר המכות" - היזהר מעשר המכות (אולי יש פחות, אך סביר להניח שיותר) שעלולות להפריע לך במימוש תוכניותייך, לעכב אותך, להסיט את מחשבותך או סתם להוריד לך את מצב הרוח. הכן רשימה של "מכות" אלה, וליד כל מכה רשום "מכת נגד" שתאפשר לך להתמודד מול המכה, כך שהשפעתה השלילית תעלם או תהייה מזערית ככל הניתן.

 5. "והיגדת לבינך" - שתף מקורבים לך (בן/בת זוג, קרובי משפחה, חברים) בהחלטות אליהן הגעת, במטרות שלך ובתוכניותייך, ורתום אותם לעזרתך. שים לב לשתף רק אנשים שאוהבים אותך, שיסייעו לך בהתקדמות ויתמכו בך במידת הצורך.

 6. "אפיקומן" - פנק את עצמך במתנה קטנה. זה יכול להיות ספר שיקדם או יעשיר אותך, משהו סמלי שיזכיר לך את השאיפות והמטרות שלך, או כל דבר אחר שישמח אותך, כיד הדימיון הטובה עלייך.


חג שמח ובהצלחה ב-"סדר"!!


* התמונה ברישיון מ-CanStockPhoto

xhtml css
ראשי | אודות | תוכניות האימון | טיפים למתאמנים | אימון יצירתי ליצירתיות | כלי אימון | מאמרים | צור קשר | הרשמה לניוזלטר | כניסת מתאמנים

עיצוב ובניית האתר: uppersite.com אתרים למאמנים